
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Bag |
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06412
Ext.Price$0.06412
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06412 | $0.06412 |
| 10 | $0.03206 | $0.32060 |
| 50 | $0.02912 | $1.45600 |
| 100 | $0.02645 | $2.64500 |
| 500 | $0.02403 | $12.01500 |
| 1000 | $0.02183 | $21.83000 |
| 3000 | $0.02037 | $61.11000 |
| 5000 | $0.01901 | $95.05000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
